Ostravské týdny pro duševní zdraví

Vloženo: 22.09.2023

U příležitosti destigmatizační kampaně Ostravské týdny pro duševní zdraví (OTD) pořádá MENS SANA, z.ú. zajímavé akce, na které srdečně zveme Vás i Vaše uživatele.
OTDZ jsou součástí celorepublikové destigmatizační kampaně, 34. ročníku Týdny pro duševní zdraví. OTDZ probíhají pod záštitou náměstka primátora SMO Zbyňka Pražáka a náměstka hejtmana MSK Lukáše Curyla. Pozvánky najdete v příloze.
Veškeré akce se konají za finanční podpory statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje.

Věnujte prosím pozornost zejména 10. ročníku CRAZY FESTU, který pořádáme ve dnech 5.-6. října v DK Poklad v Ostravě-Porubě, kdy nabízíme  zvýhodněné vstupné pro Vás i pro Vaše uživatele za cenu dělské vstupenky (nutno dopředu nahlásit počet vstupenek) a 10. workshopu na téma “ Propojování sociálních a zdravotních služeb“, který uskutečnímu dne 3.10.2023 v Galerii RUB sociálního podniku BOTUMY s.r.o. na Hl. třídě 583/105 v Ostravě-Porubě.
Svou účast na workshopu přislíbili přislíbili primář FNO MUDr. Petr Šilhán, MUDr.Genovéva Almássy, Mgr. Hana Žurovcová, psychiatrická sestra Michal Jandl, vrchní psychiatrická sestra PN Opava Radek Liška a další zástupci MDT z MSK.
Jelikož počet míst je omezen, je nutná včasná rezervace. Workshop je určen pro zdravotníky a sociální pracovníky pracijící v sociálních službách.  Děkujeme za pochopení.

Další zajímavou akcí bude přednáška Může se mozek změnit? Na přednášce se dozvíte nejen o tom, co vše Váš mozek dokáže, ale také o tom, jak mozek cvičit a využívat jeho rezervy. Přednáška se uskuteční 10.10. v 17 hodin v Galerii RUB na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě.

Srdečně zveme také na besedu Mgr. Petra Salamona, peer lektora, který bude hovořit na téma péče o lidi s duševním onemocněním v Norsku a Nizozemí. Beseda se uskuteční 27.9. v 16 hodin v Galerii RUB.

Uvedeným akcí předchází Den otevřených dveří Centra Trénování paměti a MENS SANA, z.ú., který proběhne dne 26.9.2023 tradičně v prostorách CENTRA TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI  na Bulharské ulici 1561/7 od 10 do 17 hodin.