Kam směřujeme aneb Péče o duševní zdraví v kontextu legislativy

Vloženo: 15.05.2023

Zajímá vás budoucnost sociálních služeb pro lidi s duševním onemocněním? Chcete vědět, jaký je vývoj legislativy sociálních služeb v České republice? Co se v této oblasti změnilo k lepšímu a na co stále čekáme? 

Věřím, že s vámi, kteří se těmito otázkami zabýváte, se potkáme na konferenci s názvem Kam směřujeme aneb Péče o duševní zdraví v kontextu legislativy. Konference se uskuteční ve čtvrtek 5. října 2023 v zasedacím sále zastupitelstva Moravskoslezského kraje za účasti zástupců příslušných ministerstev. Přizváni budou rovněž odborníci se zaměřením na problematiku transformace psychiatrické péče. 

Letošní setkání chceme ušít na míru vašim potřebám a požadavkům, čímž bychom vás rádi požádali o součinnost. V odkaze najdete čtyři otázky týkající se témat, jakými jsou přiznání invalidity a příspěvků na péči pro osoby s duševním onemocněním a připravované legislativní změny v zákoně o sociálních službách. V současné době se např. jedná o redefinici druhů sociálních služeb, aktualizace nastavení profesí v sociálních službách a změny v ukotvení zdravotní a sociální části center duševního zdraví v zákoně atd.

Uveďte nám, co vás zajímá především, o čem byste rád/a diskutoval/a. Zpracování dotazníkového šetření proběhne v červnu 2023, proto nám vaše odpovědi zasílejte do 31. 5. 2023. Dotazník k vyplnění https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkdJhSl1slxIBitc-yla_hCGdMDXYIYC6SJw-CD68ka3mDxg/viewform.