DEAFEMBER

Vloženo: 23.08.2022

Nedostatečná ochrana sluchu, pobývání v hlučném prostředí, nemoc či stáří, to jsou hlavní příčiny poškození či ztráty sluchu. Tichý svět již tři roky pokračuje v tradici osvětové kampaně Deafember. Tématem letošního ročníku je získaná ztráta sluchu. Tichý svět se zabývá poskytováním sociálních služeb všem osobám se sluchovým postižením, třeba i seniorům se ztrátou sluchu. Pomáhá například s vyřízením osobních dokumentů, dluhovou problematikou, ale také s nácvikem různých dovedností.

V průběhu Deafemberu bude Tichý svět informovat veřejnost prostřednictvím videí, článků, diskusí a dalších akcí nejen v online prostoru, ale i napříč celou republikou. Cílem je upozornit, že ztráta sluchu může potkat každého z nás a apel na jeho patřičnou ochranu. V případě, že se Vás ztráta sluchu také týká, můžete se obrátit na naše konzultantky z ostravské pobočky nebo nás navštívit osobně na adrese pobočky: Zeyerova 110/12, 70200 Ostrava.

Zapojte se i vy do Deafemberové výzvy! Stačí, když se vyfotíte se symbolem motýla (viz obrázek) a foto budete sdílet na sociálních sítích s hastagem #deafember. Nebo nám fotku pošlete zprávou přes FB. Budeme moc rádi! A proč motýl? Stačí se podívat na logo Deafemberu. Více informací naleznete na FB @Deafember a webu Tichého světa.

Alena Hegerová, tel. 702158110, email: alena.hegerova@tichysvet.cz