Colours of Ostrava si mohou užít všichni držitelé průkazu ZTP, připraven je i program pro sluchově postižené

Vloženo: 26.06.2024

V rámci projektu Colours bez bariér je festival upraven návštěvníkům se zdravotním postižením tak, aby si mohli bez starostí užívat hudbu i další program v bezbariérovém areálu Dolní oblasti Vítkovic. Naplno vychutnat si ho mohou i sluchově postižení, organizátoři nabízí bohatý program i zvýhodněné vstupné.

Letošní ročník Colous of Ostrava se koná ve dnech 17.–20. července v Dolní oblasti Vítkovice. Těšit se můžete na hudbu tlumočenou do českého znakového jazyka, různé druhy a žánry umění, především na MELTINGPOT, ale také skvělé jídlo a pití.

K novinkám letošního roku bude patřit „Chill out zóna Colours bez bariér“, kde mohou naši návštěvníci se zdravotním znevýhodněním nalézt prostor pro odpočinek a relaxaci. Zcela novou službou je i „Pneuservis Colours bez bariér“, kde si vozíčkáři mohou v případě potíží nechat opravit mechanický, ale i elektrický invalidní vozík. Nové zóny budou vyznačeny ve speciální mapě Colours bez bariér určené pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky festivalu. 

Pro návštěvníky se zrakovým postižením jsou připraveny základní praktické informace k projektu s plánkem areálu v Braillově písmě a speciální 3D model Auly Gong pro nevidomé.

Pro větší komfort zdravotně znevýhodněných návštěvníků jsou všechny důležité služby soustředěny na jedno místo u hlavního vstupu do areálu. Na tomto místě bude k dispozici Info Point a pokladna Colours bez bariér, stanoviště bezbariérového taxi a parkoviště vyhrazené pouze pro ZTP a ZTP/P návštěvníky.

Návštěvníci se zdravotním znevýhodněním mají také možnost rezervovat si místo ve festivalovém stanovém městečku včetně parkovacího místa. Možná je také rezervace parkovacího místa přímo u hlavního vchodu do areálu festivalu.

V případě potřeby jsou k dispozici asistenti, které je možné objednat předem. Tato služba je zdarma, maximální doba trvání asistence je 8 hod./den

Nezapomeňte si rezervovat své oblíbené programové body na diskusním fóru Meltingpot přes rezervační systém GoOut nebo na webu Colours of Ostrava. Rezervaci doporučujeme provést ještě před festivalem, nejpozději však 30 minut před začátkem programu. S rezervací je nutné se dostavit 15 minut před začátkem představení, jinak propadá.

Všechny vybrané přednášky a koncerty tlumočené do ČZJ budou v informačních materiálech a na webových stránkách označeny piktogramem pro neslyšící osoby: 

ZVÝHODNĚNÉ VSTUPNÉ

Pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P je možnost zakoupit zvýhodněné vstupné za 1 190,- Kč na 4 dny zábavy, ostatní 4 100,- Kč. Vstupenky je možno zakoupit pouze v místě konání festivalu na samostatné pokladně Colours bez bariér umístěné u hlavního vstupu na festival, platba pouze platební kartou bezhotovostně.

  • pro rychlé odbavení na pokladně si však návštěvníci mohou vstupenky rezervovat předem, a to e-mailem: bezbarier@colours.cz  – eviduje se jméno, příjmení, číslo průkazu a jméno doprovodu
  • na jeden průkaz ZTP je možno zakoupit pouze jednu zvýhodněnou čtyřdenní vstupenku
  • na jeden průkaz ZTP/P je možno zakoupit pouze jednu zvýhodněnou čtyřdenní vstupenku včetně doprovodu zdarma
  • v případě, že návštěvníkem je dítě do 15let s průkazem ZTP/P platí doprovod 1190 Kč
  • akceptujeme i průkazy ZTP a ZTP/P jiných členských států EU

Pro více informací ke Colours of Ostrava a veškerých aktivit připravených pro držitele ZTP a ZTP/P: klikněte ZDE